Twierdze osiemnastowiecznej Europy – Spotkanie 4

Instytut Historii Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie i Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Częstochowie zapraszają do wzięcia udziału w IV Międzynarodowej Konferencji Naukowej z cyklu Twierdze osiemnastowiecznej Europy, która odbędzie się w Częstochowie w dniach 24–25 września 2021 r., w trybie on-line.

Celem spotkania jest kontynuowanie dyskusji naukowej nad znaczeniem twierdz w osiemnastowiecznych koncepcjach zapewnienia bezpieczeństwa państwa, a także zaprezentowanie architektury militarnej twierdz (projektów i realizacji), ich uzbrojenia i wyposażenia, działań zbrojnych, w których brały udział, oraz wpływu twierdz i ich garnizonów na społeczność lokalną. Zainteresowani jesteśmy również recepcją obrazu osiemnastowiecznych twierdz w źródłach narracyjnych, pracach historycznych i literaturze pięknej.

Zakres terytorialny obejmuje nie tylko Europę, ale również ziemie kontrolowane w osiemnastym stuleciu przez mocarstwa europejskie, zaś chronologiczny rozciąga się od ostatniego dziesięciolecia XVII w. do końca epoki wojen napoleońskich.

Więcej informacji tutaj.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.